Обавештење за ученике о организацији рада школе од 01.06.2020. године

Драги ученици,

Од понедељка, 01.06.2020. године до уторка, 16.06.2020. године школа организује посебне часове наставе на којима се ученицима пружа могућност да постигну бољи ниво посигнућа и поправе оцене из одређених наставних предмета, програма и активности. Потребно је да ученици о својој намери, да желе да похађају посебне часове наставе за одређене наставне предмете, програме и активноти обавесте одељењског старешину. Школа организује часове уз поштовање свих препорука надлежних органа и институција а у циљу заштите безбедности и здравља ученика и запослених. Ученици ће од својих одељењских старешина добити распоред реализације посебне наставе.

Пробни завршни испит за ученике 8. разреда одвијаће се на следећи начин:

1. Школа, 01.06.2020. организује преузимање тестова од стране ученика из српског језика и комбиновани тест, који ће учениици моћи да раде код куће као вид припреме за завршни испит. Поделу тестова организоваће одељењске старешине.
  2. Ученици пробни завршни испит полажу у уторак, 02.06.2020. године, полагањем теста из математике. Ученице ће попуњене тестове из српског језика и комбиновани тест, вратити у школу, истог дана, у уторак, 02.06.2020. године.

Наставници одговарајућих предмета даће повратне информације и објашњења ученицима у вези са урађеним тестовима са пробног завршног испита на часовима припремне наставе за ученике 8. разреда, који ће бити одржани у периоду од среде, 03.06.2020. године до понедељка, 15.06.2020. године. Ученици ће од својих одељењских старешина добити распоред реализације припремне наставе и могу сами исказати потребу за похађање часова припремне наставе и о томе обавестити одељењске старешине.

Завршни испит за ученике 8. разреда биће организован 17. 18. и 19.06.2020. године, о чему ће ученици и родитељи накнадно бити обавештени.
Наставна година за ученике 8. разреда завршава се у петак, 05.06.2020. године.

УПРАВА ШКОЛЕ