Термини за решавање теста из математике и комбинованог теста у оквиру пробног завршног испита (23. и 24. април 2020. године)

Данас су ученици осмог разреда имали прилику да процене своје знање из српског/матерњег језика. Према првим повратним информацијама у једном краћем периоду дошло је до преоптерећења система, што је код одређеног броја ученика довело до непријатности. Брзом реакцијом компаније Комтрејд и Канцеларије за информационе технологије активирани су додатни ресурси, чиме су отклоњена успорења у раду система.

Имајући у виду наведене околности донета је одлука да се термин за решавање теста данас 22.04.2020. продужи до 21.30 часова, што ће бити и у наредна два дана.

Сутра ће ученици имати могућност израде теста из математике у периоду од 8.00 до 21:30.

Препорука је да ученици из Војводине приступе решавању теста у периоду од 8 до 12, из Београда од 12 до 16 и из остатка Србије од 16 до 21:30 часова.

Ученици тест полажу преко платформе „Моја учионица“.

.