Почетак образовно-васпитног рада учењем на даљину

Oстваривање образовно-васпитног рада предвиђено је кроз комуникацију са ученицима и родитељима

1. Едукативни садржаји за учење који се емитују на РТС 3

• Од 8.00 часова, шест дана у недељи, биће емитовани образовни садржаји
  • Часови ће бити емитовани према распореду  на сајту Министарства
  • За све ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се садржаји од по два часа дневно.
  • За ученике 8. разреда емитоваће се садржаји од по три часа дневно, од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час је један од предмета који се полажу на завршном испиту.
  • Распоред емитовања на РТС 3 објављен је и на улазу школе
  • Сви емитовани часови биће доступни на платформи РТС Планета, где се могу накнадно прегледати. Оператери неће наплаћивати проток и пренос података .
  • Са емитовањем ТВ часова, наставници у сарадњи са старешинама, дају упутства (нпр. задаци за вежбање, домаћи – анализе, презентације), као и за предмете мање заступљене преко РТС 3 (музичкa, ликовна култура, физичко васпитање, страни језици, ТиТ, информатика и друго).

2. Онлајн платформе као подршка настави на даљину

Наставницима и ученицима на располагању је велики број онлајн платформи

као и национална платформа за онлајн учење Моја школа.

Њиховим коришћењем, наставници и ученици биће у ситуацији да остваре интеракцију и размену материјала.

3. Праћење напредовања ученика у периоду учења на даљину

На основу материјала које наставници достављају ученицима и повратних информација након праћења ТВ лекција (часова), потребно је да наставници бележе напредовање ученика кроз различите врсте размена (домаћи задаци, вежбања и провере, презентације) које достављају на начин на који су се договорили са учитељима/предметним наставницима. По повратку у учионице, све квалитетне формативне оцене могу бити искоришћени за сумативно оцењивање.

4. Додатни видови подршке ученицима у учењу на даљину

Потребно је да одељенске старешине подстичу ученике на редовно учење и рад и да им пруже подршку путем електронске комуникације.

Због поштовања свих превентивних мера за спречавање ширења вируса COVID-19,   треба да се смањи непосредни контакт и боравак већег броја људи у школи.

5. Информације

Потребно је да родитељи сваког дана извештавају учитеље/разредне старешине о здравственом стању ученика.

Учитељи/разредне старешине сваког дана до 9h подносе извештај управи школе о броју болесних ученика.